Thursday , 27 January 2022

PREZANTOHET KDOUH. PREMTOJ MĖ TĖ MIRĖN PĖR VLLAZNINĖ

Blerja e tetė e Vllaznisė, libanezi Mohamad Kdouh ėshtė prezantuar paraditen e sė hėnės zyrtarisht para mediave si futbollisti mė i ri i kėsaj skuadre. Nė prezantimin e tij, administratori i klubit Neritan Kalamishi ka deklaruar besimin e plotė tek sulmuesi i sapoblerė ndėrkohė qė ka thėnė se Kdouh nuk do tė jetė blerja e fundit e kuqebluve nė kėtė merkato pasi nė ditėt e ardhshme priten edhe tė tjerė futbollistė.

Ndėrkohė, nė prononcimin e parė si futbollist i Vllaznisė, sulmuesi 22 vjeēar aziatik ka premtuar se do tė bėjė mė tė mirėn pėr kėtė skuadėr me qėllim rithirrjen sėrish nė kombėtaren e vendit tė tij. “Jam I lumtur qe kam ardhur tek nje ekip I Vllaznise dhe pikerisht tek Vllaznise, nje ekip me tradite dhe premtoj se do te jap maksimumin per te. Natyrisht qe dua te paraqitem sa me mire me skuadren time te re ngaqe une kam qene kontigjent I kombetares se vendit tim dhe shpresoj se duke luajtur mire me Vllaznine, te marr serish nje ftese per te qene pjese e kesaj kombetareje”- tha  Kdouh.

Me marrjen e Kdouh, duket se reparti i sulmit tė Vllaznisė ėshtė forcuar duke bėrė qė tė kalojė nė plan tė dytė dėmtimi i malazezit Paviēeviē i cili vazhdon tė jetė sėrish pjesė e skuadrės.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR EGNATIAN

Vllaznia do tĆ« luajĆ« pasditen e sĆ« premtes ndaj Egnatias sfidĆ«n e rradhĆ« pĆ«r kampionat. …