FSHF INSPEKTON RESHIT RUSIN. PRITET LIENSIMI I SAJ

Shtohen shanset q Vllaznia tI luaj ndeshjet e saj zyrtare n fushn sportive Reshit Rusi. Prfaqsues t Federats Shqiptare t Futbollit kan qen sot n Shkodr dhe pikrisht dhe shefi I sektorit t Garave Lysien Nurishmi dhe ai I liensimit Kejdi Tomorri, t cilt kan inpektuar punimet e bra deri m tani dhe kan mbetur prgjithsisht t knaqur me to.

Megjithat, Tomorri n prononcimin e tij pr televizionin Rozafa ka br t ditur se jan ln edhe disa detyra t vogla pr tu realizuar dhe nse ato bhen ashtu si duhet, Federata do ta liensoj kt fush.

 

Pr tu br tashm ka mbetur vetm shtrimi I rrugs hyrse pr n fushn Reshit Rusi, ngritja e dy platformave pr vendosjen e kamerave t kompanis q do t transmetoj ndeshjet dhe dy-tre gjra t vogla t cilat klubi Vllaznia ka premtuar se do tI realizoj shum shpejt dhe pr kt arsye, pritet q m dat 9 shtator ndeshja ndaj Sknderbeut t luhet pikrisht n kt fush.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJË NËNVLERËSIM PËR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKËT

Kampionati i Superligës rikthehet të mërkurën me ndeshjet e javës së 27-të dhe në Vlorë, …