ABUZIMI NGA SHEFI I POSTËS SË FUSHË-ARRËZIT, REAGON MINISTRI LLESHAJ

Nga pika kufitare e Hanit të Hotit, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj ka folur në lidhje me rastin e zbuluar të shefit të postës së policisë së Fushë-Arrëzit, i cili u arrestua nga SHÇBA pas denoncimit të një vajze se ishte përdhunuar nga ai.

I pyetur, a do të rikthehet dënimi me vdekje në Shqipëri, Lleshaj tha…

Ministri foli edhe për OFL, duke paralajmëruar brezin e ri dhe gjithë shoqërinë.

Ministri Lleshaj tha se duhet që të kemi një qasje tjetër për policinë pas këtyre rasteve.

Lexoni dhe kete

COVID-19, BASHA ME THIRRJE PËR QYTETARËT

Kreu i PD, Lulzim Basha, iu ka bërë thirrje qytetarëve dhe bizneseve që të marrin …