Tuesday , 27 October 2020

ADA BARAZIM 0-0 NDAJ KORABIT T PESHKOPIS

Ada dhe Korabi i Peshkopis e kan mbyllur n barazim 0-0 takimin e luajtur n mes tyre pasditen e s shtuns n fushn sportive Reshit Rusi. Ndonse dibrant konsideroheshin favorit pr ta fituar kt takim, ngaq ata kishin br nj ecuri t mir n kampionat duke mundur edhe dy ekipet kryesuese, Kastriotin dhe Beslidhjen, ndaj velipojakve kan hasur vshtirsi.

Loja n fakt n shumicn e kohs ka qen e dominuar nga miqt por n fundin e ndeshjes Kabuni dhe Markolaj kan patur dy raste shum t pastra pr shnim dhe nse do t ishin treguar pak m t kujdesshm do ta kishin mbyllur ndryshe at. Megjithat barazim 0-0, nj rezultat q ka knaqur deri diku trajnerin e Ads Ridvan Kulli ndrkoh q trajneri i Korabit Dritan Mehmeti ka fajsuar n prononcimin e tij lojtart pr nj paraqitje t dobt n kt ndeshje.

Pavarsisht piks s marr n ndeshjen ndaj Korabit, Ada vazhdon t jet n vendin e parafundit n renditje me vetm 7 pik t grumbulluara megjithat drejtuesit e saj kan shpres pr qndrim n kategorin e par.

Lexoni dhe kete

FRANC ASHIKU SHPALLET SËRISH KAMPION NË SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku është shpallur sërish kampion i Shqipërisë. Ky është verdikti i dalë …