ADA RIGJEN FITOREN. MUND 3-1 BURRELIN

Pas disa humbjesh rradhazi, Ada m n fund rigjen fitoren. N ndeshjen e rradhs, at t luajtur n Reshit Rusi ndaj Burrelit, ajo ka fituar me rezultatin 3-1 me nj loj t dominuar krejtsisht nga ajo. N pjesn e par t takimit, rezultati do t zhbllokohej nga ana e mesfushorit Stivi Vecaj. Po ky futbollist do t shnonte edhe golin e dyt ndrkoh q pas do t ishte rradha e sulmuesit Puka pr t trefishuar rezultatin. Pas ktij momenti, pr matjant do t mendonte Kordha pr t shnuar golin e nderit dhe n kt mnyr i gjith takimi do t mbyllej me fitoren e velipojakve. Zvendstrajneri i tyre aku ka thn pas ndeshjes se Ada do luftoj ende pr t arritur objektivin e saj ndrkoh q trajneri i Burrelit Kulli sht shprehur se humbja n kt takim erdhi nga mungesat q ekipi kishte…

Katr javt e mbetura deri n fund t kampionatit pritet t jen shum t forta dhe Ada natyrisht q nuk do t heq dor nga objektivi i saj pr t qndruar srish n kategori, ashtu si ka br prej vitesh.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMË PRANË TITULLIT KAMPION

Tjetër fitore e Vllaznisë në futboll për femra. Pasditen e së martës ajo ka fituar …