Tuesday , 6 December 2022

ADEMI DHE BAZHDARI DISKUTOJN PR PJESMARRJEN E GRAVE N POLITIK

Srish kandidatt pr kryetare t bashkis Shkodr Voltana Ademi dhe Keti Bazhdari kan qen n nj takim t prbashket i cili u organizua nga Instituti Shqiptar i Studimeve Ndrkombtare dhe Ambasada e Mbretris s Hollands n Tiran, Forumin Evropian: me tem Zgjedhjet lokale 2015, prfaqsimi dhe prfshirja e grave n politik. Ambasadorja Hollandeze ne vendin tone Dewi van der Weerd tha se prfaqsimi i femrave e bn politikn m pak t korruptuar ndrsa nuk ka ln pa prmendur edhe vendosjen e flamujve t cilat i quajti t panevojshme.

Kandidatt pr bashkin Shkodr Ademi dhe Bazhdari prmenden disa nga pikat e programit ku n fokus jan grat dhe familja.

Pyetjes se si duhet t kontribojn grat pr dekriminalizimin ambasadorja tha se prgjegjesia sht me an t vots, duke mos votuar persona t inkriminuar.

Parimisht me t njjtin mendim kan qen edhe vet dy kandidatt q me 21 qershor t mos votohet pr kandidat t inkriminuar. Ajo q bie n sy pozitivisht ishte pjesmarrja e lart e grave n politik. Duke treguar se lobimi pr pjesmarrje t gruas n poltik ka rezultuar pozitiv.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …