Tuesday , 16 January 2018

ADEMI: DO RIKANDOJ PER NJE MANDAT TE DYTE

Unë do rikandidoj për një mandate të dytë në krye të Bashkisë së Shkodrës, ka qenë kjo deklarata e Kryetarës së Bashkisë Shkodër Voltana Ademi gjatë emisionit “Authocthonous” përballë gazetarit Simon Shkreli. Ajo u shpreh se ky është një process I cili kërkon vijueshmërinë.

Ndërsa në lidhje me postin e kryetarës së PD Shkodër ajo shprehet se kjo nuk është ambicja ime, pasi edhe statute I partisë e pengon një gjë të tillë.

Ademi gjatë emisionit u shpreh edhe në lidhje me By PAssin për të cilin saktësoi se do ketë një rishim të projektit në bazë edhe të kërkesës që I është dërguar qeverisë dhe autoritetit kombëtar rrugor. Kryebashkiakja Ademi gjatë emisioni u ndal edhe te menaxhimi gjatë dy vieteve të BAshkisë së re të Shkodres.

Lexoni dhe kete

RRUGA E TOROVICES, FRROKAJ BIND RAMEN

Darka e së premtes e Kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj me Kryeministrin Edi Rama, i …