ADEMI: SITUATA E PËRMBYTJEVE DO TË PËRKEQËSOHET

Situata e përmbytjeve do të përkeqësohet në ditët në vijim në Bashkinë Shkodër.

Paralajmërimi vjen nga kryebashkiakja Voltana Ademi, që thotë se 2 banesa janë nën ujë në zonën e Obotit, ndërkohë ka nisur evakuimi për gjënë e gjallë në zonën e Darragjatit.

Ademi theksoi se vazhdon të jetë emergjente situata për bazën ushqimore për gjënë e gjallë.

Sipas Ademit, qeveria duhet të marrë masa për këtë situatë…

Ndër të tjera, kryebashkiakja Ademi tha se bashkia është në dispozicion të banorëve të këtyre zonave.

Lexoni dhe kete

RADHE DHE KAOS NE QENDREN E VAKSINIMIT ANTI-COVID NE LEZHE

Këto janë pamjet para qendrës së vaksinimit anti-covid në qytetin e Lezhës. Dita e dytë …