ADEMI: SITUATA E PËRMBYTJEVE NË SHKODËR, E RËNDUAR

Situata e përmbytjeve në Bashkinë Shkodër vijon të jetë e rënduar. Një gjë e tillë bëhet e ditur nga vetë kryebashkiakja Voltana Ademi. Ajo thotë se kërkohet ndërhyrje e shtetit dhe vlerësim i dëmeve në tokat bujqësore.

Ademi bëri me dije se kërkohet sigurim i ushqimit për gjënë e gjallë, ndërsa dëmshpërblimi është i domosdoshëm për këto zona.

Kjo pasi, sipas Ademit, në 2018 munguan dëmshpërblimet…

Në Bashkinë Shkodër ndodhen të përmbytura nga uji mbi 1700 hektarë tokë.

Lexoni dhe kete

RADHE DHE KAOS NE QENDREN E VAKSINIMIT ANTI-COVID NE LEZHE

Këto janë pamjet para qendrës së vaksinimit anti-covid në qytetin e Lezhës. Dita e dytë …