Wednesday , 29 September 2021

ADEMI TAKIM ME BANORET E DAJIT TE BREGUT TE BUNES!

Kemi fat q kan zgjedh Ju e fitorn e ke t sigurt, s bashku me PD-n. Pasi PD sht e drejta e Zotit. Voltana Ademi sht Shansi m I mir pr ne, ka qen kjo deklarata e nj banori t Dajit t Bregut t Buns gjat takimeve q zhvilloj Kandidatja e PD-s pr Kryetare t Bashkis Shkodr zonja Voltana Ademi n kt zon. Kam ardhur ktu t takoj secilin nga Ju t dgjon t gjitha krkesat e juaja e s bashku t bjm at q sht m e mira pr Dajin, pasurit e t cilit jan t pa shterrshme u shpreh kshtu gjat bashkbisedimit me banort kandidatja Ademi.

Kryeministri ka sjell vetm fukarallek e asgj tjetr. Ka ardh diktatura m e egr pr hern e dyt, u shpreh nj nga banort e Dajit. Ti ma gzofsh detyrn e re, do mposhtsh LSI-n e PS-n q e kan mbushur Shkodren me rrena tha nj banor I Dajit. M pas kandidatja Ademi e shoqruar edhe stafi I saj zhvilloj takime n fshatin Samrish t Dajit. Banort I shprehen asaj shqetsimet q ka kjo zon. Nuk na del me hanger buk, fmijt po na largohen pasi ska t ardhme, Enver Hoxha vdiq po ka ln pasardhsit u shprehen disa gra t ktij fshati.

Ndrsa kandidatja Ademi e interesuar rreth puns n bujqsi dhe mundsish q ka kjo zon pr zhvillimin e ktij sektor ata shprehen Krahasuar me dy vite m par mimet jan rritur shum, kostoja e prodhimit sht shum e lart, nuk kemi mundsi t sigurojm as t ardhurat minimale. Ne krkojm politika konkrete n mbrojtje t mundit dhe djerses ton, ndrsa nj banore e zons shprehet Politika n mbrojtje t grave duhen, voten ton e keni 100%. Si n gjith takimet q ka zhvilluar deri tani kandidatja Ademi fatura e energjis elektrike sht pika m e diskutueshme Na kan ardhur fatura deri n 2 milion lek, kush harxhon kaq shum drita, po me ka me I pagu, kur s ka pun shprehen banort. Por edhe blerja e vots sht nj shqetsim I madh, Most gnjehet ky popull me 20 mij lek a 50 mij lek sepse u pa puna e tyre, kta ve me rrejt e me mashtru e kan mendjen. Asht gjynah me fitu PS ndryshe me na mbyt tanve tha nj tjetr banor. Nuk ka subvencione pr bujqsin nga ana e qeveris. Ne duhet t mbledhim mendjen dhe t mos votojm m Partin e Puns. Nuk na duhet gj u shpreh nj nga banort e fshatit Samrish. Fitoren e ke t sigurt dhe mbshtetjen ton t pa diskutueshme ishte deklarimi I banorve t zons.

N Mushan banort I siguruan mbshtetje t plot, Jemi shum t zhgnjyer, ksaj radhe fshati Mushan do jet 100% blu. Nga ana e saj kandidatja Ademi I falenderoj gjith banort e Dajit n prkrahjen q I japin. Do jem vazhdimisht pran jush duke takuar secilin nga Ju, pasi hallka lidhse Komunitet- Bashki sht shum e rndsishme, dhe vetm n kt mnyr ne jemi t gjith bashk, pr t zgjidhur do shqetsim, duke br q jeta n kto zona t begata t bht e till, u shpreh kandidatja Ademi.

Lexoni dhe kete

GJIKNURI: TË GATSHËM PËR ÇDO BISEDIM ME PD-n

Sekretari i ri i përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka deklaruar nga qyteti i Shkodrës …