AHMETAJ: OPOZITA NUK DI TA NUMEROJE BORXHIN

Ka qenë kjo përgjigja e Ministrit të Ekonimisë dhe Financave Arebr Ahmetaj në lidhje me akuzat e opozitës mbi lidhjet me oligarët. Ndërsa në lidhje me borxhin public ai u shpreh se opozita nuk di ta numëroj borxhin.

Ka një rritje ekonomike në vend, pavarësisht se opozita nuk e sheh, është kjo deklarata e Ministrit të Ekonomisë dhe Financave Arber Ahmetaj. Reformat janë të rëndësishme dhe zbatimi I tyre do ketë ndikim pozitiv, kryesisht reforma në arsimin professional.

Ministri I Financave u shpreh se taksa e banesave nuk rëndon aspak mbi xhepin e qytetarëve.

Ministri Ahmetaj ishte I pranishëm në Shkodër gjatë një aktiviteti të organizuar nga Shkolla e Mesme Teknologjike “ Hamit Bushati”.

Lexoni dhe kete

POLICIA: PELEGRINAZHI NE KISHEN E “SHNA NDOUT” KA KALUAR PA INCIDENTE

Pelegrinazhi i 12 dhe 13 qershorit në kishen e “Shna Ndout” në Laç ka kaluar …