Breaking News

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE NDAJ BRIANS

Me fitore I kan mbyllur edhe ndeshjet e javs s 15-t t kampionatit, ekipet e Akademis Vllaznia. Ato kan patur prball n kt jav ekipet respektive t Akademis Brians t Lezhs t drejtuar nga ish- futbollisti I njohur Gjergj Filipi. Megjithat shkodrant ia kan dal t fitojn ndaj tyre, madje me rezultate t thell.

19 vjeart e Vllaznis t drejtuar nga Edmond Doi dhe Albert Kai, kan fituar me shifra shum t thella, 6-1. Protagonisti kryesor I shnimit t dy golave t par sht sulmuesi Donat Toma ndrkoh q pas tij do t shnonte edhe Blinishta golin e tret. Golin e katrt dhe t fundit t pjess s par do ta shnonte Zogaj. Me shifrat 4-0 do t mbylleshin 45 minutat e para ndrkoh q n t dytat, do t shnonin edhe Pusi e Kushi ndrsa n fund t ndeshjes, lezhjant do t shnonin golin e vetm me an t Milotit. Prfundimisht 6-1 pr Vllaznin q me kt fitore ngjitet n kuotn e 37 pikve duke mbajtur vendin e par n renditje.

Ndrkoh n ndeshjen e 17 vjearve, srish ka dominim t ekipit shkodran. Ai ka shnuar dy her n pjesn e par me an t sulmuesit Parubi dhe pjesa e par n kt mnyr do t mbyllej n shifrat 2-0. N t dytn do t shnonte edhe Rexhepi ndrkoh q miqt do t shnonin nj gol n fund duke fiksuar rezultatin prfundimtar t ndeshjes 3-1 n favor t Vllaznis. Me kt fitore, ajo sht ngjitur n kuotn e 30 pikve duke mbajtur vendin e tret n renditje. Javn e ardhshme, ekipet e Akademis Vllaznia do t udhtojn drejt Lait pr t luajtur ndeshjet e rradhs n kampionat.