AKORDIMI I TITUJVE, DEBATE NE KESHILLIN BASHKIAK

Nj tjetr pik e rendit t dites q ka nxitur debate ka qn edhe miratimi I titujve nga keshilli bashkiak. Fillimisht ka qn kshilltari Gaspr Kokaj q ka krkuar q figurat q sillen n kshill pr akordimin e titujve t seleksionohen nga komisionet prkatse. N t njjtn linje qn edhe kshilltari Mustafa Lici.E ndrkoh kreu I keshillit Xhemal Bushati votimin e fshehte e ka cilsuar si mjaft t rndsishm dhe si nj mnyre demokratike.

Por pavarsisht ksaj krkese kshilltarja e majt Senida Mesi ka rikrkuar q t funksionojn sic duhet komisionet pr vlersimet e figurave.

E ndrkoh kshilltart kan miratuar dhnien e titullit Mirnjohja e qytetit pr profesor Tefe Topalli dhe Zef Dushi.

Lexoni dhe kete

HAXHIJA: TAMPON VETËM PËR PERSONAT ME SIMPTOMA

Teste tamponi ka mjaftueshëm në Shkodër, por nuk ka për persona që thjesht duan të …