AKSIDENT I RENDE TEK “STACIONI I TRENIT” SHKODER

Nje aksident i rende ka ndodhur gjate paradites se sotme. Rreth orės 09.40 nė Lagjen e  « Stacionit te Trenit » ka ndodhur njė aksident rrugorė, ku kanė mbetur me demtime  serioze shtetasit me iniciale :N.M 70 vjec, banues nė shkodėr, si dhe  bashkeshortja e tij shtetasja L.M, 60 vjeēe, banues nė shkodėr  tė cilet po udhėtonin me motorcikletė.  Ata janė pėrplasur nga autovetura tip fiat me targe aa 419 cd. ndertkphe qe ēifti i te modhuarve kane mbetur te plagosur rende  drejtuesi mjetit jo vetem qe nuk ju ka dhene ndihmen e pare por ėshtė larguar menjehere nga vėndi i ngjarjes. Sipas drejtorise se Policise Qarku Shkoder nė vėnd ngjarje po kryhen veprime  me grup hetimor. Nderkohe qe sipas burimeve nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Shkoder aty ku jane derguar menjehere te moshuarit gjendja e tyre eshte kritike pasi kane marre plage te renda ne trup dhe koke

Lexoni dhe kete

QARKULLONTE ME ARME ZJARRI, ARRESTOHET 32-VJEƇARI

NjĆ« 32 vjecari nga Shkodra Ć«shtĆ« arrestuar nga policia e ShkodrĆ«s pasi i Ć«shtĆ« gjetur …