Wednesday , 29 June 2022

AKSIDENT I RENDE TEK “STACIONI I TRENIT” SHKODER

Nje aksident i rende ka ndodhur gjate paradites se sotme. Rreth orës 09.40 në Lagjen e  « Stacionit te Trenit » ka ndodhur një aksident rrugorë, ku kanë mbetur me demtime  serioze shtetasit me iniciale :N.M 70 vjec, banues në shkodër, si dhe  bashkeshortja e tij shtetasja L.M, 60 vjeçe, banues në shkodër  të cilet po udhëtonin me motorcikletë.  Ata janë përplasur nga autovetura tip fiat me targe aa 419 cd. ndertkphe qe çifti i te modhuarve kane mbetur te plagosur rende  drejtuesi mjetit jo vetem qe nuk ju ka dhene ndihmen e pare por është larguar menjehere nga vëndi i ngjarjes. Sipas drejtorise se Policise Qarku Shkoder në vënd ngjarje po kryhen veprime  me grup hetimor. Nderkohe qe sipas burimeve nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Shkoder aty ku jane derguar menjehere te moshuarit gjendja e tyre eshte kritike pasi kane marre plage te renda ne trup dhe koke

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e LezhĂ«s ka dĂ«nuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili nĂ« bashkĂ«punim …