Saturday , 18 January 2020
Breaking News

AKSIDENT ME VDEKJE NE SHKODER- KOPLIK, 1 I VDEKUR, 1 I PLAGOSUR

1 i vdekur dhe 1 i plagosur eshte bilanci i aksidentit te ndodhur kete te premte ne aksin Shkoder-Hani i Hotit ne afersi te qytetit te Koplikut. Si shkak perplasjes se dy mjeteve ka mbetur i vdekur ne vend 26 vjecari N.Sokolja ndersa i plagosur ka mbetur 59 vjecari L. Malota, i cili ndodhet jashte rrezikut per jeten nen kujdesin e mjekeve ne spitalin e Shkodres.

Nga sa mesohet ka qene shpejtesia e madhe e dhe pakujdesia dy drejtuesve te mjeteve qe dyshohet se jane shkaku kryesor i ketij aksidenti. Sipas eksperteve te policise ne vend ngjarje eshte e veshire te percaktohet shkaku kryesore i aksidentit pervec shpejtesise tej normave.

Pasi perplasja ka qene shume e madhe sa njeri nga mjetet ka perfunduar poshte rruges Ky eshte aksidenti i trete brenda brenda kesaj jave ne kete aks me tre viktima dhe dy te plagosur.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN DY MAKINA, HUMB JETEN NJE PERSON

Një përson humbi jeten pas përplasjes së dy automjeteve në superstraden Lezhë-Shkoder. Aksidenti ndodhi rreth …