Breaking News

AKSIDENT NE AKSIN VAU DEJES- BUSHAT NE VENDIN E QUAJTUR STAJKE

Një aksidente me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur në aksin Vau Dejës. Një mjet tip Mercedes Benza në tenativë për të kryëer një parakalim të dy mjeteve tjera është përplasur me një mjet tip Ford dhe më pas ka devijuar duke u përpalsur me një motorciklëtë dhe me  gardhin e një banesë në anë të rrugës. I plagosur ka mbetur personi I cili ndodhej në biciketë dhe është transportuar në spitalin e Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ekspert të qarkullimit rrugor të cilët kanë mbërritur në vend ngjarje mësohet se, mjeti tip Benz I cili po udhëtonte nga Vau I Dejës në drejtim të Bushatit ka tentuar të kryej një parakalim të dy mjeteve duke shfrytëzuar edhe rrugen e drejtë dhe menjëherë mjeti tip Ford në mënyrë të befasishme ka tentuar për të hyrë në një rrugë dytësore ka bërë që fillimisht me sdy mjeteve të ketë përplasje, e më pas mjeti tip Benz me qëllim shmangien e tragjedisë ka tentuar të vëjë nën control mjetin porn ë anën tjetër të rrugës në krahun e kundër ndodhej një drejtues bicikelete I cili është përplasur nga mjeti tip benz.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti. Ky është aksidenti I dytë brenda 48 orëve në aksin vau dejës-Bushat në vendin e quajtur Stajkë.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET NE PIKEN KUFITARE HANI – HOTIT NJE 32-VJEÇAR

Një 32 vjecar ka rënë në prangat e policisë pasi ka tentuar të kaloi ilegalisht …