AKSIDENT NE BUSHAT-VAU DEJES, DY TE PLAGOSUR

Si pasoj e nje aksidenti te ndodhur në aksin rrugor Kryebushat- Vau Dejës, në vendin e quajtur Stajka, Vau Dejës ku janë përplasur dy motorrçikleta. Kane mbetur te plagosur dy shtetas. 27 vjecari me inicialet K.P i cili ka marre plage te lehta dhe 67 vjecari Z.G i cili ndodhet ne gjendjebte rende per jeten. Nga sa mesohet ka qene futja ne korsin e rruges e 27 vjecarit ne motorrcikleten e tij dhe pa mundesia e 67 vjecarit per te manovruar cka ka cuar deri tek perplasja mes dy drejtuesve te motorcikletave.

Të dy këta shtetas janë dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjeksore. Po punohet me grup hetimor për sqarimin rrethanave të aksidentit. Ky wshtw aksidenti I dytw nw Shkodwr brenda 48 orwve, e ndwrsa shkak janw shpejtwsia tej normave tw lejuara dhe lagwshtira nw rrugw. Nga ana e policisw rrugore tw Shkodwr po merren masa pwr parandalimin e aksidenteve por patrullat janw pwrqwndruara vetwm nw zonwn brenda qytetit dhe shumw pak patrulla nw akset qw lidhin Shkodrwn me zonat tjera.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET NJE 30-VJEÇAR NGA POLICIA E SHKODRES

Policia e Shkodrws vijon punwn për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim. …