Tuesday , 18 December 2018

AKSIDENT NE LEZHE, AUTOMJETI PERPLAS PER VDEKJE KALIMTARIN

Një 58-vjeçar humbi jeten pasi motorçikleta me të cilen udhetonte u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi rreth orës 14:00 të të së hënës në aksin që lidh fshatin Rrabosht me supestraden Lezhë-Shkoder.  Viktimë e akisdentit mbeti shtetasi me iniciale Z.GJ. 58 vjeç nga fshati Kallmet i Lezhës.

Motorçikleta me të cilën po udhetonte viktima u përplas nga një automjeti me targa AA 403 PU me drejtues E.L. 23 vjeç. Goditja ka qenë e forte duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme 58-vjeçarit, ndërsa makina përfundoj në një kanal anes rruges por fatmiresisht drejtuesi i sajë nuk mori dëmtime.

Policia e cila mbërritir menjëhere në vendin e ngjarjes nisi hetimet, mdërkohe që nga të dhënat e paraprake dyshohet automjetit i cili siç duket se ka parë motorçikleten dhe e ka goditur nga pas. Policia shoqëroj në komisariat 23-vjeçarin që shkaktoj aksidentin i cili pritet të merret në pyetje për të sqaruar rrethant e ngjarjes.

 

Lexoni dhe kete

AKSIONI NDAJ FISHEKZJARREVE DHE LENDEVE PLASESE

Plot 1136 subjekte të tregtimit të mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve, si dyqane të ndryshme, markete, …