Saturday , 18 January 2020
Breaking News

AKSIDENT NE SHKODER – KOPLIK

Autobusi I cili po transportonte punonjesit e Burgut te Reçit ne Malesi te Madhe eshte perfshire ne nje aksident e per pasoje kane mbetur te plagosur me fraktura dy polici te ketij institucioni. Aksidenti ka ndodhur ne aksin Shkoder-Koplik ne vendin e quajtur Shtoj I Ri. Nga sa mesohet nje automjet tip Mini Cooper me targe AA 288 HA pasi ka dal me shpejtesi nga nje rruge dytesore eshte perplasur me pjesen e pasme te autobusit I cili udhetonte ne drejtim te Shkodres.

Autobusi me targe AA 2063 E , I cili I perket kompanise se konraktuar nga Drejtoria e Burgjeve per te kryer transportin e punonjesve te I.E.V.P Reç, po transportonte punonjesit te cilet kishin perfunduar turnin e dyte ne kete institucion te sigurise. Per pasoje te demtuar kane mbetur te polic te burgut te Reçit si dhe drejtuesi I mjetit Mini Cooper. Sipas eksperteve te qarkullimit rrugor ka qene shpejtesia tej normave te lejuara e drejtuesit te Mini Cooper, e per pasoje edhe humbja e kontrollit ndaj mjetit si shkak I shpejtesise qe ka shkaktuar kete aksident.

Ne vend ngjarje menjehere kane mberritur forcat e policise dhe ekspert te qarkullimit rrugore dhe po punohet per zbardhjen e plote te shkaqeve te ketij aksidenti. Te plagosurit jane derguar ne Spitalin Rajonal te Shkodres dhe po marrin ndihmen e nevojshme mjekesore.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN DY MAKINA, HUMB JETEN NJE PERSON

Një përson humbi jeten pas përplasjes së dy automjeteve në superstraden Lezhë-Shkoder. Aksidenti ndodhi rreth …