Monday , 16 September 2019

Aksident Shkoder-Hani Hotit, gjendet i pajete Leonard Qefalia

Njė trup i pajetė ėshtė gjetur nė orėt e para tė mėngjesit tė se shtunes nė aksin nacional Shkodėr-Hani i Hotit. Kanė qėnė kalimtarėt e rastit tė cilėt kanė lajmėruar efektivėt e policisė pėr trupin e pajetė rreth ores 01- 15 min tė sė Shtunės. Menjėherė nė vendngjarje kanė mbėrritur efektivėt e policisė tė cilėt kanė nisur hetimet pėr identifikimin e viktimės.

Ekspertėt e kriminalistikės e gjetėn trupin tė hedhur nė kanalin kullues  tė rrugės Shkoder- Hani I Hotit. Sipas bluve viktima ėshtė identifikuar si Leonard Qefalia, 34 vjeē, banues nė fshatin Goraj. Ata e dėrguan tė ndjerin nė morg dhe nga tė dhėnat e policise mendohet se 34-vjeēari tė jetė pėrplasur nga ndonjė makinė. Ky eshte edhe konkluzioni pėrfundimtar I policise  pėr sa i pėrket motiveve tė vdekjes sė Qefalisė.

Nderkohe grupi hetimor ka nisur hetimet per te bere te mundur identifikimin e automjetit I cili dyshohet se ka perplasur 34- vjecarin. Mungesa e sinjalistikės dhe e ndricimit e ka kthyer aksin Shkoder- hani I Hotit ne nje burim aksidentesh ku viktima po mbesin kembesoret

Lexoni dhe kete

ZBULOHET PRONARI I VERTETE I JAHTIT NE SHENGJIN

NĆ« jahtin e gjetur pak ditĆ« mĆ« parĆ« 12 milje larg ShĆ«ngjinit, policia Kufitare gjeti …