Friday , 22 October 2021

AKSIDENT TEK KTHESA E BELTOJES

Kthesa e nohur si kthesa e vdekjes ka pergjakur serish rrugen. Dy makina janė pėrplasur rreth orės 9:40 minuta nė afėrsi tė Beltojės nė vendin e quajtur kthesa e Malihebes. Njė automjet tip fiat punto ngjyrė e bardhė me targė AA 745 CI ėshtė aksidentuar mė njė mjet tip benz me targė 219 BF i drejtuar nga shtetasi me iniciale Gj.N. Nga ky aksident drejtoria e policisė sė Shkodrės ben me dije se shtetasja R.N rreth 70 vjeēe e cila po udhėtonte nė mjetin tip fiat bashkė me bashkėshortin e saj ka pėsuar dėmtime nė kokė dhe aktualisht ndodhet nė gjendje tė rėndė pėr jetėn nė spitalin rajonal tė ShkodrėsSi shkak I perplasjes mjeti tip fiat punto ka pėrfunduar nė pjesėn metalike mbrojtėse nė anė tė rrugės ēka edhe ka sjellė dėmtimin nė kokė tė shtetases R.N duke qenė kėshtu njė aksident i rrezikshėm. Forcat e policisė bashkė me grupin hetimor kanė mbėrritur menjėherė nė vendin ku ndodhi aksidenti nga ku kanė bėrė ekspertizėn. Dy tė moshuarit qė po udhėtonin me mjetin fiat punto kanė duke ardhur nga Lezha nė drejtim tė Shkodrės ndėrsa mjeti tip benz ka qene duke u future ne fshatin Malihebe. Shkak I aksidentit medohet te klete qene shpejtesia fiatit. Kthesa nė afėrsi tė Beltojės nė rrugėn nacionale Shkodėr-Lezhė ėshtė njė prej njollave tė zeza edhe pėr policinė e Shkodrės pėr sektorin e qarkullimit rrugor duke qenė se njė numėr i madh aksidentesh kanė ndodhur nė tė njėjtin vend duke patur edhe viktima. Ndaj ajo edhe njihet si kthesa e vdekjes.

Lexoni dhe kete

VRASESI I OFICERIT NE LEZHE KISHTE KALLEZUAR POLICINE PER DHUNE

21-vjeƧari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve nĆ« policinĆ« e LezhĆ«s Saimir Hoxha …