Tuesday , 16 August 2022

Aksidenti, humb jeten 47- vjecari

Nj 47-vjear nga Rubiku ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n Rrugn e Kombit. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 19:00 t mrkurs n afrsi t Milotit. Viktima Vasil Ndoj ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht prplasur nga nj automjet fuoristrad me targa AA 615JL, q drejtohej nga shtetasi Fran Koka.

Prplasja ka qen e fort duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme 47-vjearit ndrsa drejtuesi i mjetit ka njoftuar vet policin n lidhje me ngjarjen.
Uniformat blu kan mbrritur menjher n vendin ku ndodhi aksidenti ku nga hetimet e para sht br e ditur se shkak pr ngjarjen sht br ndrprerja e menjhershme e rrugs nga ana e viktims, i cili nuk e ka par automjetin q lvizte me shpejtsi.

Gjithashtu sht br e ditur se shkak pr aksidentin jan br edhe reshjet e dendura t shiut duke mos i dhn mundsi drejtuesit e mjetit q t vrente kmbsorin teksa po tentonte t kalonte rrugn.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …