Monday , 26 October 2020

Aksidenti, humb jeten kembesori ne Lezhe- Lac!

Nj kmbsor humbi jetn, pasi u prplas nga nj automjet n Aksin Lezh-La. Aksidenti ndodhi rreth ors20:00t mbrmjes s sotme n afrsi t Fush-Milotit, ndrsa vitkim e aksidentit ka mbetur Pjeter Lleshi 48-vje nga fshati Dom i Puks. Ai ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht pplasur nga nj automjet tip “BMW” q drejtohej nga shtetasi Leks Hamataj.

Prplasja ka qen e fort duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme, 48-vjearit, ndrsa drejtuesi i mjetit sht shoqruar menjher n polici. Nga hetimet e para sht br e ditur se shkak pr aksidentin sht br ndrprerja e rrugs nga 48-vjeari si dhe shpejtsi me t ciln lvizte automjeti, duke mos i dhn mundsi pr t manovruar.

Policia ka br t ditur se pritet q t merret n pyetje drejtuesi i mjetit q shkaktoi aksidentin pr t sqaruar edhe rrethenat e plota t aksidentit. Kjo sht viktima e tret q shnohet n harjun kohor t 48 orve n suprtraden Lezh-Fush Kruj, pasi nj nat m par u aksidentuan mbrmjen e t hns pr vdekje teksa po udhtonin n kt ask rrugor me nje ciklomotor.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …