Sunday , 19 September 2021

AKSIDENTI NE KOSMA, HUMB JETEN 68- VJEARJA!

Nj aksident me pasoj vdekjen e nj gruaje ka ndodhur mesnatn e s marts n segmentin rrugor Bushat- Vau i Dejs, n fshatin Kosma. Nj automjet tip Peugeot me targ AA 486 KR q drejtohej nga shtetasi B.Selimi 70-vje nga Kosmai i Komuns Bushat ka humbur kontrollin nga shpejtsia e madhe e mjetit duke prfunduar n oborrin e nj shtpie an rrugs.

Pr pasoj prplasja ka qen e fort duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme bashkshortes s tij, 68-vjears N. Selimi. Msohet se ifti i bashkshortve ishin duke u kthyer n shtpi pas nj darke tek t afrmit e tyre.

Sipas policis drejtues i mjetit ka qen duke lvizur me shpejtsi t madhe dhe n momentin kur sht futur n urn e Kosmait ka humbur kontrollin duke u prplasur pr dern e murit rrethues te nj shtpie ngjitur me rrugn. Policia ka br arrestimin n flagranc t 70- vjearit i cili sipas t dhnave sht shoqruar n komisariatin e Policis Shkodr, ndrkoh po punohet pr zbardhjen e plot t ksaj ngjarje.

Lexoni dhe kete

DËMTOHET RËNDË NË PUNË NJË 43-VJEÇAR NË LAÇ

Një 43-vjeçar nga Lushnja mbeti i plagosur rëndë, pasi u aksidentua ne punë. Ngjarja ndodhi …