AKSIDENTOHET ÇIFTI I BASHKSHORTEVE, HUMB JETEN 29-VJEÇARJA

Një 29-vjeçare nga Mirdita humbi jeten, ndërsa bashkëshorti i sajë u plagos pasi makina me të cilen ata udhetonin doli nga rruga dhe u përplas me barrierat anesore.Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së dieles në rrugen e kombit në dalje të Tunelit të Kalimashit, ndërsa viktime mbeti shtetatja Stela Gjoka.

Kjo e fundit ndërroj jetë në spital pak ore pas aksidentit, pasi nuk mundi tju mbijetoje plageve të marra, ndërsa bashkëshorti i sajë i cili mbeti i plagosur në aksident ndodhet jashtë rrezikut për jeten.Çifti i bashkëshorteve po udhetonin nga Mirdita në drejtim të Kosoves me një automjet tip golf kur janëaksidentuar.

Sipas policisë shkak për aksidentin është bërë lagështira në rrugë dhe shpejtesia tej normave të lejuara, çka ka bërë që drejtuesja e mjetit të humbase kontrollin dhe të përplaset me barrierat e rruges.

Lexoni dhe kete

TJETERSIMI I PRONAVE TEK RANA E HEDHUN NE SHENGJIN

Gjykata e Lezhës ka rrëzuar kërkesen për zevendësimin e masës së sigurisë për Lek Frrokun, …