Saturday , 20 April 2019

AKSION NGA POLICIA PR PASTRIMIN E TROTUAREVE

Policia bashkiak ka ndrmarr aksion pr pastrimin dhe krijimin e hapsirave n trotuaret e qytetit. Aksioni sht prqendruar n Rus Ku ditn e sotme ne rreth 15 subjekte dhe u jan dorzuar akt-kontrolle pr arsye znien e hapsirave publike mbi lejen e dhene m ligj. N akt kontrollet e lshuar nga policia bashkiake krkohet heqja e tavolina,e karrigeve apo dhe e cdo objekti tjetr q zn trotuaret. N t kundrt policia ditn e nesrme do t nis aksioni pr heqjen e tyre.

Trotuaret n lagjen Rus jan pothuajse plotsisht t zn nga biznneset ku kan nxjerr dhe tavolina ne trotuare, n kt mnyr vshtrsojn kalimin e qytetarve. Aksioni I policise do t rinis srish ditne ejte nga punjonjsit e policis n mnyr q ti rikthehen qytetarve hapsirat publike dhe t mos kt vshtirsi gjat ecjes s tyre.

Nj problem tjeter ne kete lagje jan dhe tregtart t cilt tregrojn n trotuare duke e vshtirsuar dyfish kalimin e qytetarve ne trotuare, ku her pas hr ato detyrohen t ecin dhe n rrug.

Lexoni dhe kete

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE”, MBYLLET NATA E FUNDIT

Mbrëmjen e së mërkurës është përmbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Bilbilat …