AKSION NGA POLICIA PĖR “PASTRIMIN” E TROTUAREVE

Policia bashkiak ka ndėrmarr aksion pėr pastrimin dhe krijimin e hapsirave nė trotuaret e qytetit. Aksioni ėshtė pėrqendruar nė Rus Ku ditėn e sotme ne rreth 15 subjekte dhe u janė dorėzuar  akt-kontrolle pėr arsye  zėnien e hapsirave publike mbi lejen e dhene mė ligj. Nė akt kontrollet e lėshuar nga policia bashkiake kėrkohet heqja e tavolina,e karrigeve apo dhe e cdo objekti tjetėr qė zėnė trotuaret. Nė tė kundėrt policia ditėn e nesėrme do tė nis aksioni pėr heqjen e tyre.

Trotuaret nė lagjen Rus janė pothuajse plotėsisht tė zėnė nga biznneset ku kanė nxjerr dhe tavolina ne trotuare, nė kėtė mėnyrė vėshtrėsojnė kalimin e qytetarėve. Aksioni I policise do tė rinis sėrish ditėne ejte nga punjonjėsit e policisė nė mėnyrė qė ti rikthehen qytetarėve hapsirat publike dhe tė mos kėtė vėshtirėsi gjatė ecjes sė tyre.

Njė problem tjeter ne kete lagje janė dhe tregtarėt tė cilėt tregrojnė nė trotuare duke e vėshtirėsuar dyfish kalimin e qytetarėve ne trotuare, ku herė pas hėrė ato detyrohen tė ecin dhe nė rrugė.

Lexoni dhe kete

LOJERAT VERORE 2019

Ashtu si vitet e fundit, edhe kĆ«tĆ« vit, oratori Don Bosko nĆ« ShkodĆ«r ka nisur …