Thursday , 29 October 2020

Aksion Policor ne te gjithe vendin, 12 te arrestuar!

Pas urdhrit t lshuar nga ministria e Brendshme, drejtori i policis s shtetit ka firmosur planin operacional q ka nxjerr prej mbrmjes s t premtes, 9 janar,forcat e policis n terren, n kontrolle blic. Operacioni, sht shtrir n disa rrethe problematike t vendit perfshi ketu edhe Shkodren. N t gjith vendin jan arrestuar n flagranc dhe ndaluar 12 autor, nga te cilt 5 pr armmbajtje pa leje (arm zjarri), 2 pr arm t ftohta(thik) dhe 3 pr shkelje rrugore, si dhe jan ndaluar 2 persona n krkim pr trafik t lndve narkotike.

Nj nga t ndaluarit pr armmbajtje pa leje sht arrestuar n Shkoder. Sipas policis s shtetit Jan kontrolluar gjithsej 235 ambjente kryesisht bare,lokale nate dhe te lojrave te fatit. Jan kontrolluar 1 345 automjete dhe jan bllokuar pr munges dokumentacioni 10 automjete. Si dhe jan pezulluar 5 leje drejtimi automjetesh per shkelje rrugore si dhe jane mare dhe masa administrative me gjob.

Gjithashtu jan kontrolluar 938 persona pr kontrollin e identitetit dhe jan shoqruar ne mjetet e Kom. Policis 45 shtetas pr mungese te dokumentit te identifikimit. N kt operacion prvec forcave t policive vendore kan marr pjes dhe 31 grupe t Reparteve te FNSH-s dhe Delta Forc.

 

Lexoni dhe kete

SHKODRA NË ‘DAREN’ E KRIMEVE TË PA ZBULUARA

Rajoni i Shkodrës dy muajt e fundit ka qenë i përfshirë në ngjarje të rënda …