AKTIVITETE NE 70-VJETORIN E LINDJES SE IMZOT ANGELO MASSAFRA

Në kuadër të 70-vjetorit të lindjes së arqipeshkvit të dioqezës Shkodër – Pult, Imzot Angelo Massafra, u organizuan disa aktivitete të tjera. “Një jetë për fe e atdhe”, ashtu siç ishte realisht jeta e martirit, imzot Vinçens Prenushi, u pagëzuan këto aktivitete. Arqipeshkvia metropolitane Shkoder – Pult zgjodhi që bashkë me shoqatën kulturore artistike “Prenkë Jakova” dhe komisionin “Drejtësi dhe paqe” të shfaqnin dokumentarin mbi jetën e martirit të kishës.

Soliste në këtë interpretim ishin Niki Mjeda, Margerita Shllaku, Silvia Kacarozi dhe të tjerë.

Lexoni dhe kete

SHOQERIMI I GAZETARIT ELVIS HILA, REAGON KESHILLI I EUROPES

Këshilli i Europës ka reaguar në lidhje me shoqërimin nga policia të gazetarit të Tv …