Sunday , 17 December 2017
Breaking News

AKULLI MBAN TE BLLOKUAR RRUGEN E THETHIT

Pavarësisht ndërhyrjes së bashkisë Shkoder, rruga Qafe Thore- Theth vijon të jetë e bllokuar. Deklarata erdhi nga nënkryetari I bashkisë Shkoder Arben Gjuraj I cili u ndal edhe tek problematika e rrugës së Dukagjinit që sipas tij mbetet mjaft problematike gjatë gjithë stinëve të vitit.

Gjuraj ka bërë të ditur se në një pjesë të Dukagjinit energjia elektrike është rikthyer falë riparimit të bërë në HEC- in e Ndërlysës, megjithate mungesa e investimeve në rrjetin elektrike në këtë zonë e bën mjaft problematike situaten.

Edhe pse u premtua nga shefi I mergjencave civile Shemsi Premci se rruga e Thethit nuk do të bllokohej me reshjet e para të bores ky segment është bllokuar totalisht, duke izoluar banoret e kësaj zone nga pjesa tjetër e vendit.

Lexoni dhe kete

RRUGA E DUKAGJINIT, BANORET E ZONES KERKOJNE NDERHYRJE

Rruga e Dukagjinit vijon te jete nje problem serioz per banoret e kesaj zone. Per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin