Thursday , 29 October 2020

AKUZA NË MBLEDHJEN E RADHËS TË KËSHILLIT POLITIK

Mbledhja e radhës e Këshillit Politik ka dështuar paraditën e kësaj të premte. Kjo pasi opozita e bashkuar ka bojkotuar takimin. Përfaqësuesit e opozitës thanë se dorëzuan kërkesën për ekspertizën e ODIHR ndaj presin përgjigjen e Gjiknurit. Gjithashtu, sipas tyre PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit.

Edhe Rudina Hajdari doli e revoltuar nga mbledhja duke thënë se propozimi i sjellë nga mazhoranca ka në thelb të saj të mos hapen listat.

Siç duket, ekspertiza e ODIHR është kthyer në një “mollë sherri” në tryezën e Këshillit Politik mes palëve teksa opozita kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve.

Lexoni dhe kete

BASHA: PACIENTËT ME COVID-19 NUK KANË KU TË PËRPLASEN

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ngriti akuza të rënda ndaj qeverisë për çështjen e menaxhimit të pandemisë. …