Thursday , 26 April 2018

AKUZA PROKURORISE: NA HUMBEN QELLIMISHT KALLEZIMIN

Ndoc dhe Simon Molla, banorë të Bushatit kanë lëshuar akuza në drejtim të prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkoder dhe ish drejtuesit të saj Granit Shahut.

Shkak është bërë një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Vaut Dejsit nga këto përsona që sipas vëllezërve Molla ka humbur qellimisht në mjediset e prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodres. Ndërsa apelojnë që ngjarja të zbardhet, ato kërkojnë që drejtësia të vendoset ne vend.

Ndoc dhe Simon Molla pretendojnë se që pas kallëzimit të bërë në fund të muajit Maj pranë organit të prokurorisë nuk kanë marrë asnjë përgjigje ndërsa në rrugë jozyrtarëe kanë mësuar se kallëzimi nuk ekziston në fashikujt e dosjes.

Lexoni dhe kete

AKSIDENT NE HYRJE TE QYTETIT TE SHKODRES, HUMB JETEN 60-VJEÇARI

Njoftimi i Dretjorisë së Policisë Shkodër: Më datë 24.04.2018, ora 15:05, ka ardhur një telefonatë …