Thursday , 5 December 2019

AKUZAT E PD, REAGON VALDRIN PJETRI

Nga Vau Dejës, kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës, Valdrin Pjetri, e ka mohuar të jetë ndaluar nga policia italiane apo të jetë dëbuar nga shteti fqinj, ashtu siç e ka akuzuar Partia Demokratike. Ai e konsideroi si një gjyq publik, teksa shtoi se fjala e fundit i takon prokurorisë.

Ndërkohë, i pyetur nëse është e vërtetë se nuk ka udhëtuar për 10 vjet drejt Italisë, Pjetri shtoi:

Ashtu siç është bërë e ditur edhe më herët, sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme ka nisur verifikimet për Kryebashkiakun e zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I LIGJEVE, ADEMI PËRGËNJËSHTRON ULSI MANJEN

Në një kohë kur kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ishte …