ALBAN NEZIRI IKĖN SI ZV/TRAJNER I VLLAZNISĖ

Alban Neziri nuk do tė jetė mė pjesė e stafit tė ekipit tė parė tė Vllaznisė. Ai duket se ėshtė lodhur nga situata qė po kalon kjo skuadėr por ka marrė njė vendim tė tillė nisur edhe ngarkesa e punės qė ka tek Akademia Vllaznia ku mban pozicionin e pėrgjegjėsit teknik. Neziri  ai ka tre- katėr ditė qė nuk ėshtė paraqitur nė stėrvitje dhe po ashtu nuk ishte i pranishėm nė pankinė as nė ndeshjen e djeshme ndaj Apolonisė. Neziri nisi punėn tek Vllaznia bashkė me Grimėn, Krajėn e Legatėn nė fund tė muajit tė kaluar pas dorėheqjes sė dhėnė nga stafi i mėparshėm i drejtuar nga Luan Zmijani.

Nė kėto pesė javė stafi i ri u mundua tė bėjė mė tė mirėn duke i dhėnė pesė pikėt e para nė renditje skuadrės si dhe duke e kaluar nė cerekfinale tė Kupės. Por duket se kjo situatė ka lodhur shumė katėr trajnerėt qė morėn pėrsipėt drejtimin provizor tė Vllaznisė. Por nuk ėshtė vetėm Neziri qė u largua mgaqė nuk mund ta pėrballonte mė kėtė punė dhe kėtė stres.

Tė njėjtėn gjė pritet tė bėjė edhe zėvendėstrajneri tjetėr Ervis Kraja i cili sic dihet mban edhe postin e trajnerit tė ekipit B, kampionati i tė cilit ka filluar sot dhe kuptohet qė do tė ketė mė shumė angazhime me tė. Edhe trajneri i portierėve Elis Legataj drejton ekipin U-16 te Alademise Vllaznia dhe kuptohet qė edhe ai ka angazhime. Nė kėtė mėnyrė e gjithė barra duket se i mbetet Armir Grimės por kjo situatė e krijuar me shumė mundėsi nuk shtyhet mė prandaj drejtuesve tė klubit i duhet urgjentisht tė mendojė pėr gjetjen e trajnerit tė ri.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ME MUNGESA TƋ SHUMTA DREJT GJIROKASTRƋS

Sfida e rradhĆ«s pĆ«r ekipin e VllaznisĆ« Ć«shtĆ« ajo qĆ« do tĆ« luajĆ« pasditen e …