Monday , 24 February 2020

Alimetaj, gjendet i djegur automjeti

Njė automjet tip Renault ėshtė gjetur i djegur pranė fshatit Alimetaj, nė komunėn e Anes se Malit nė Shkodėr. Kanė qėnė banorėt e zonės tė cilėt kanė lajmėruar forcat e policisė pasi kanė konstatuar automjetin e djegur nė njėrin prej kanaleve tė fshatit.

Me tė mbėrritur nė vendngjarje grupi hetimor ka nisur hetimet. Sipas policisė Makina ishte pa targa dhe e shkrumbuar e gjitha. Ajo u gjet e hedhur ne ane te nje kanali dhe sipas policise dyshohet te jete perdorur per ndonje krim ne territorin e Shkodres ose jashte tij. Eksperte te policise po punojne per zbardhjen e plote te kesaj ngjarjeje, ndersa keto kohe nuk kane munguar grabitjet e shumta apo dhe rastet e pengmarrjeve.

Dyshimet janė qė ky automjet mund tė jetė pėrdorur pėr kryerje krimesh dhe autorėt kanė vendosur tė eliminojnė provat duke e djegur automjetin gjatė orėve tė vona tė sė enjtes, nė njė zonė tė thellė tė kėsaj komune pikerisht ne fshatin Alimetaj. Policia po verifikon pėrmes numrit tė shasisė se kujt i pėrket automjeti. Nga mėnyra si ėshtė djeguar, blutė hedhin dyshime qė makina mund tė jetė pėrdorur pėr vepra kriminale.

Lexoni dhe kete

AKSIDENTOHET I MOSHUARI NE SHKODER

NjĆ« i moshuar Ć«shtĆ« aksidentur teksa po ecte me motorcikletĆ«. Aksidenti ka ndodhur nĆ« kryqĆ«zimin …