Wednesday , 17 January 2018

ALIZOTI: KOMUNIZMI ESHTE RIKTHYER ME GJITHE SIMBOLET E TIJ

Nuk mund të bëhët dekomunistizimi I shoqërisë shqiptare nga komunistët, pasi tashmë komunizmi është kthyer në vendin tonë me gjithë simbolet e tij,  shprehet kështu Tomor Alizoti ish drejtues i departamentit të të përndjekurve politik në Partinë Demokratike.

Alizoti shprehet se revolta e Spaçit nuk është festë, dhe se sot kemi hetues në drejtim të shtetit, por edhe ish ministrin e brëndshëm. Ai shton se është detyrë që rinisë sot ti flistet se cfar është komunizmi.

Alizoti ishte I ftuar në emision “Autochthonous” në TV Rozafa së bashku me Benianim Bakalli kandidatit për kryetar të Partisë Lëvizja e Legalitetit.

Lexoni dhe kete

BASHA: NUK KA SHQIPERI NE BE, PA DREJTESI QE NDESHKON KRIMIN

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili bën përgjegjës opozitën se po pengon aspiraten europiane …