ALSID TAFILI L PARTIZANIN DHE FIRMOS ME VLLAZNIN

Vllaznia bn realitet edhe goditjen e dyt n merkato. Pas mbrojtsit Endri Vrapi, paraditen e sotme, drejtuesit e klubit kan firmosur edhe me Alsid Tafilin. Mesfushori shkodran kishte dit q prflitej pr nj rikthim t mundshm tek kuqeblut megjithat vetm sot kjo sht br realitet.

28 vjeari ka firmosur pr nj sezon e gjysm me Vllaznin dhe menjher pas ksaj, ka zhvilluar edhe seancn e par me ekipin. Vet ai n prononcimin e par pr mediat, sht shprehur I knaqur pr kt rikthim n shtpi.

Me ardhjen e Tafilit, reparti I mesfushs tashm duket I blindur dhe vmendja e drejtuesve t klubit dhe stafit teknik t Vllaznis sht prqendruar tek gjetja e nj sulmuesi megjithse po flitet edhe pr rikthimin e nj shkodrani tjetr, Arsid Krujs megjithat pr t, duhet pritur edhe disa dit.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJË NËNVLERËSIM PËR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKËT

Kampionati i Superligës rikthehet të mërkurën me ndeshjet e javës së 27-të dhe në Vlorë, …