Wednesday , 29 September 2021

AMBASADA E SHBA- se: DENOJME DHUNEN NE PROTESTE!

Ambasada e Shteteve t Bashkuara ka reaguar pas protests s sotme t opozits. Me an t nj deklarate pr median. Ambasada e Shteteve t Bashkuara dnon dhunn e ndodhur gjat protests s sotme n Tiran, thuhet n deklaratn pr media t amabsads, e cila i bn thirrje PD q t hedh posht kto akte.

Deklarata e plot e Ambasads s SHBA n Tiran:

Ambasada e Shteteve t Bashkuara dnon dhunn e ndodhur gjat protests s sotme n Tiran. E drejta e qytetarve pr tu mbledhur, pr ti br krkesa qeveris dhe pr t protestuar paqsisht sht simboli i nj shoqrie t lir dhe t shndetshme.

Sidoqoft, akte t tilla si hedhja e gurve, vnia flak strukturave dhe dmtimi i prons publike nuk prputhet me vlerat demokratike.

I bjm thirrje Partis Demokratike t Shqipris dhe t gjitha partive t tjera ti hedhin posht kto akte dhe t marrin t gjitha hapat e nevojshm pr tu siguruar q n t ardhmen protestat t mbeten paqsore dhe konstruktive.

Lexoni dhe kete

NIS PROÇESI MESIMOR NE 41 SHKOLLAT E LEZHES

8637 nxënës nisen këtë të hënë vitin e ri shkollor në Lezhë, nga të cilët …