Friday , 22 October 2021

AMBASADA E SHBA- se: DENOJME DHUNEN NE PROTESTE!

Ambasada e Shteteve tė Bashkuara ka reaguar pas protestės sė sotme tė opozitės. Me anė tė njė deklarate pėr median. “Ambasada e Shteteve tė Bashkuara dėnon dhunėn e ndodhur gjatė protestės sė sotme nė Tiranė”, thuhet nė deklaratėn pėr media tė amabsadės, e cila i bėn thirrje PD qė tė hedhė poshtė kėto akte.

Deklarata e plotė e Ambasadės sė SHBA nė Tiranė:

Ambasada e Shteteve tė Bashkuara dėnon dhunėn e ndodhur gjatė protestės sė sotme nė Tiranė. E drejta e qytetarėve pėr t’u mbledhur, pėr t’i bėrė kėrkesa qeverisė dhe pėr tė protestuar paqėsisht ėshtė simboli i njė shoqėrie tė lirė dhe tė shėndetshme.

Sidoqoftė, akte tė tilla si hedhja e gurėve, vėnia flakė strukturave dhe dėmtimi i pronės publike nuk pėrputhet me vlerat demokratike.

I bėjmė thirrje Partisė Demokratike tė Shqipėrisė dhe tė gjitha partive tė tjera t’i hedhin poshtė kėto akte dhe tė marrin  tė gjitha hapat e nevojshėm pėr t’u siguruar qė nė tė ardhmen protestat tė mbeten paqėsore dhe konstruktive.

Lexoni dhe kete

ā€œTRANSPORTI URBAN NƋ SHKODƋR DREJT KAPITULLIMITā€

QĆ« nga data 8 gusht, kur u organizua protesta pĆ«r shĆ«rbimin e transportit urban, situata …