“AMBASADORET E PAQES, YJET E ANADOLLIT” NE SHKODER

“Ambasadoret e Paqes, Yjet e Anadollit” ne Shkoder ishte titulli i shfaqjes se prezantuar mbremjen e se Henes ne sallen e teatrit “Migjeni” te qytetit te Shkodres. Nje shfaqje e vendosur ne skene nga insituti “Yunus Emre” qe kishte ne fokus pasqyrimin e nje shfaqje skenike me veshje te cilat mbartnin motivet e periudhes se selxhukeve te shekulli XI – XIII.

Veshjet e prezantuara ne skene u ndoqen nga figura te njohura te qytetit te Shkodres, por edhe nga qytetare te tjere shkodrane.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …