Ambasadori Amerikan Donald Lu vizite ne Shkoder

Takimi me kryebashkiakun Lorenc Luka nė qytetin e Shkodres ka shėnuar nisjen e vizitės se radhes tė ambasadorit tė SHBA Donald Lu jashtė Tirane. Gjatė vizitės mė Lukėn ambasadori amerikan shprehu bindjen nė vazhdimin e bashkėpunimit nė mes ambasadės Amerikane dhė qytetit tė Shkodres.

E ndėrkohė Luka e falėnderoi ambasadori amerikan nė emer tė shqiptarėve pėr shkakun se ka mesuar gjuhen shqipe shume shpejt.

SHBA kanė dhėnė njė ndihmesė tė madhe nė informatizimin e drejtorisė sė tė ardhurave dhe zyrės ONE Stop Shop nė bashkinė Shkoder, duke e pėrshtatur me parametrat mė tė fundit tė praktikės europiane. Gjithashtu kėtė vit nė kuadėr tė funksionimit tė ri qė do tė ketė pushteti vendor, kjo ambasadė do tė ndihmojė bashkinė e Shkodres nė pėrmbylljen me sukses tė procesit tė decentralizimit tė pushtetit vendor nė disa drejtime kryesore. Mė pas ambassadori Lu ėshtė ka zhvilluar njė vizitė pėrgjatė pedonalės “Kolė Idromeno”.

Lexoni dhe kete

MBI 500 LINDJE NƋ MATERNITETIN E SHKODRƋS NƋ PERIUDHƋN E PANDEMISƋ

QĆ« nga data 9 mars, kur Ć«shtĆ« shĆ«nuar rasti i parĆ« me Covid-19 nĆ« vend, …