Saturday , 5 December 2020

AMBASADORI GJERMAN: SHQIPËRIA KA SHUMË PËR TË BËRË DHE DISA KUSHTE PËR T’U PLOTËSUAR

Nga Shkodra, ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, tha se Shqipëria ka bërë hapa përpara dhe ka marrë një PO për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin në BE.

Por, ai theksoi se Shqipëria ka shumë për të bërë dhe ka disa kushte për tu plotësuar, dhe këtë nuk duhet ta bëjë për Brukselin apo Berlinin, por për vete.

Ai komentoi shkurtimisht edhe krizën dhe tensionet mes palëve politike në vendin tonë…

Ambasadori Zingraf ishte i pranishëm në një vizitë në njësinë administrative Dajç të Bashkisë Shkodër, në kuadër të zbatimit të projektit “Iniciativa Para për Punë Publike”.

Lexoni dhe kete

BASHA: DO E LARGOJMË TË KEQEN, SHQIPTARËT E DUAN NDRYSHIMIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë të enjte në një fasoneri në Lezhë. …