Saturday , 19 October 2019

AMBASADORI I TURQISE: GATI PROJEKTI PER XHAMINE E PLUMBIT

Ambasadori i turqise ne vendin tone Hidayet Bayraktar ka zhvilluar nje vizite ne Bashkine Shkoder. Ai beri me dije se eshte gati projekti per xhamine e Plumbit.

Nga ana e saj kryebashkiakja Ademi tha se eshte e rendesishme qe te bashkpunohet ndersa Shkodra paraqet kushtwe te favorshme si ne rrafshin ekonomik ashtu edhe ne ate te turizmit.

Vizita e ambasadorit me tej ka vijuar me dyer te mbyllura per rreth 45 minuta ku pjese kryespre e diskutimit ka qene projekti per xhamine e plumbit ku Ademi eshte njohur edhe me anen teknike te projektit.

Lexoni dhe kete

MYFTIU I SHKODRËS THIRRJE DIPLOMACISË SHQIPTARE

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari i ka bërë thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë …