Sunday , 20 January 2019

AMBASADORI LU: ASKUSH NUK ESHTE MBI LIGJIN

“Do të donim shumë që shoqëria civile të na bashkohej për peshqit të mëdhenj kriminalë. Hetimet po vazhdojnë ndaj Saimir Tahirit dhe Adriatik Llallës, askush nuk është mbi ligjin dhe tashmë Tahiri do të përballet si qytetar i zakonshëm pa imunitet. Kështu u shpreh ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu, gjatë një dalje për mediat.

Lu thekson se shoqëria civile ka arritur fitore të jashtëzakonshme në vitet e fundit.

Ai kërkoi që të ngremë pritshmëritë që së shpejti të arrestohen dhe të ndiqen penalisht edhe të akuzuar të tjerë për vepra të ndryshme.

Lexoni dhe kete

MOTI I KEQ, DEME TE SHUMTA NE FSHATIN KOSMAÇ

Moti i keq me erëra të forta dhe reshje dëbore ka shkaktuar dëme të mëdha …