AMULI: RAMA KA THYER LIGJIN, VENDIMI I METES I DREJTE

Në vijim të vendimit të “Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike të Shqipërisë”, për formimin e “Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë” në nivel kombëtar dhe nivel lokal, kryesia e PD Shkodër vijon takimet me strukturat e saj. Në një dalje për mediat, kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli tha se kryeministri Rama ka thyer ligjin, ndërsa e sheh si të drejtë vendimin e presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhjeve.

Demokracia është në rrezik dhe Rama duhet të frenojë fushatën dhe ti bindet ligjit shton Amuli.

Proçesi i formimit të kësaj Aleance do të zgjasë deri me datën 15 Qershor, ku do të përzgjidhen anëtarët e saj.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …