Breaking News

AMULI: SHKODRA DHE SHQIPERIA PO PERJETOJNE NJE SITUATE TE RENDE

Shkodra dhe Shqipëria po përjetojnë një prej situatave më të rënda në 30 vitet e fundit. Kështu u shpreh në një deklaratë për mediat kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli. Sipas tij, shkaku i krizës ka vetëm një emër: Rama dhe ajo që po ndodh është vetëm fillimi i reagimit qytetar.

Amuli foli edhe për arrestimet e policisë së Shkodrës ndaj protestuesve të PD për protestën dhe incidentet në shkollën “Shejnaze Juka”.

Ndër të tjera, Amuli bëri me dije se opozita nuk do të ndalet deri në largimin e kryeministrit Rama.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …