Breaking News

ANALIZA VJETORE E POLICISE SE SHTETIT

Policia e Shtetit shprehet se krahasuar me vitin 2017, në 2018-tën ka bërë progres sa i përket luftës ndaj krimit dhe drogës. Në analizën vjetore ku morën pjesë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, u evidentua si pozitiv fakti që në 2018-tën ka një vrasje me pak. Drejtori i policisë së shtetit, Ardi Veliu foli për objektivat në vitin 2019.

Në fjalën e tij ministri Lleshaj theksoi se problematika më e madhe e policisë është bashkëpunimi me qytetarët si dhe rritja e numrit të punonjësve të policisë.

Por, referuar të dhënave të INSTAT numri i vrasjeve me dashje në vitin që lamë pas ka shënuar rritje nga 50 që ishin në vitin 2017, në 51 vrasje në 2018.

Lexoni dhe kete

TRENI PERPLAS AUTOMJETIN NE PLLANE TE LEZHES

3 pjestarë të një familje shpëtuan për mrekulli, pasi automjeti në të cilin po udhëtonin …