Thursday , 6 October 2022

ANTON KOKAJ: MALSIA E MALSORVE JO E HALABAKVE!

Strukturat e partis demokratike n komunn e Grumirs I kan dhn mbshtetje masive kandidatit pr kryetar bashkie n Malsin e Madhe Anton Koks gjat prezantimit t tij me kto struktura. Sipas kryetarit t PD- s n Malsi, Pjerin Spathari sht dtyr e ksaj zon q n krye t bashkis t bijn nj administrator q ka dhn prova se sht I suksesshm.

E nga ana tjetr N/ kryetari i PD- s pr Malsine Madhe Shyqyri Bajraktari ka treguar edhe shkakun pse malsort duhet t votojn Anton Kokn.

Prpara dhjetra antarve t PD- s kandidati i selis blu ka theksuar se malsort nuk duhet t biejn pre e presionve t deputeti t majt ndrsa ka theksuar se malsia e madhe sht e malsorve dhe jo e halabakve.

Sipas antarsis fitorja e Kokajt do jet e thell me 21 Qershor.

Strukturat e PD- s n komunn e Gruemirs ka qn stacioni I radhs I prezantimit t kandidatit t PD- s pr Malsin e Madhe Anton Kokaj nga ka marr nj prkrahje masive nga baza demokrate.

 

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …