Friday , 18 September 2020

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORĖT E FSHATIT KULLAJ

Drejtuesit e Partisė Demokratike tė Shkodrės dhe Malėsisė sė Madhe, Ramiz Ēobaj dhe Pjerin Spathari kanė kėrkuar qė me 21 qershor banorėt e fshatit Kullaj nė komunėn e Gruemirės tė votojnė masivisht kandidatin e Partisė Demokratike Anton Kokaj.

Pėrpara banorėve tė Kullajve, kandidati i sė djathtės Anton Kokaj ka evidentuar rėndėsinė e fitores sė zgjedhjeve tė 21 Qershorit.

Banorėt e fshatit Kullaj nė komunėn e Gruemirės i kanė premtuar mbėshtetje maksimale kandidatit tė PD-sė Anton Kokaj.

Fshati Kullaj ka premtuar njė tjetėr mbėshtetje Partisė Demokratike dhe kandidatit tė saj Anton Kokajt nė zgjedhjet e 21 Qershorit, ashtu siē prej vitesh nė kėtė zonė ka fituar partia demokratike.

Lexoni dhe kete

RAPORTI I DASH, REAGON LULZIM BASHA

Kryetari i PartisĆ« Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nĆ« lidhje me raportin e Departamentit Amerikan …