Sunday , 19 January 2020
Breaking News

ANTON KOKAJ TAKIM NĖ FSHATIN ALIAJ!

Banorėt e Aliajve nė komunėn e Kastratit i kanė rezervuar njė pritje tė ngrohtė kandidatit tė djathtė pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt. Pėrveē mbėshtetjes, ato i kanė premtuar fitore tė thellė me 21 Qershor.

Gjatė bashkėbisedimit me banorėt e kėtij fshati, drejtuesit e PD- sė kanė theksuar faktin se me 21 Qershor banorėt e kėsaj zone duhet tja japin votėn Anton Kokajt dhe pėrveē kėsaj duhet ti bėjnė thirrje gjithė miqve e shokve qė tė votojnė pėr Partinė Demokratike.
Pėrpara banorėve tė Aliajve, Anton Kokaj ėshtė zotuar se problemi i ujit tė pijshėm dhe asfaltimi i rrugėve do tė bėhet menjėherė pas fitores sė 21 Qershorit.

Fshati Aliaj gjatė 2 viteve tė qeverisjes sė majtė ėshtė nė lėnė nė mėshirė tė fatit, ndėrsa ka probleme me ujin e pijshėm si dhe infrastrukturėn, probleme kėto qė janė premtuar tė zgjidhen nga kandidati i PD- sė Anton Kokaj.

Lexoni dhe kete

NISHANI: SHQIPERIA KA HUMBUR BESIMIN TEK INSTITUCIONET

Ish-presidenti i RepublikĆ«s Bujar Nishani shprehet se krijimi i SPAK dhe BKH ka qenĆ« vazhimisht …