Tuesday , 27 October 2020

ANTON KOKAJ TAKIME ME BANORĖT E SHKRELIT!

Kandidati i Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar njė tur takimesh me banorėt e komunės Shkrel. Fillimisht Kokaj ka bashkėbiseduar me banorėt e fshatit Ēakdedaj, tė cilėt i kanė premtuar Kokajt fitore tė thellė me 21 Qershor.

Pjerin Spathari dhe kryetari i komunės Shkrel u kanė bėrė thirrje banorėve qe t’i japim mbėshtetjen Anton Kokajt me 21 Qershor.

Kandidati i sė djathtės Anton Kokaj ka ritheksuar sėbashku me Fredi Sterkajn do mbajnė pėrgjegjėsi pėr realizimin e projekteve pėr Malėsinė.

Mė pas takimi i radhės ėshtė zhvilluar nė fshatin Xhaj, ku i kanė premtuar fitore me 21 Qershor.

Fshati i Bogės ka qenė ndalesa e radhės e kandidatit Anton Kokaj nė komunėn e Shkrelit. Gjatė bashkėbisedimit me banoret e kėtij fshati, keto tė fundit kanė theksuar se gjatė 2 viteve tė qeverisjes sė majtė jetesa e tyre vetėm ėshtė vėshtirėsuar.

Zhvillimi i turizmit dhe blegtorisė do jenė prioriteti i qeverisjes sė djathtė pas 21 Qershorit.

Mė pas Kokaj ka zhvilluar edhe njė takim me banorėt e fshatit Ducaj tė cilėt i kanė bėrė tė ditur se me 21 qershor fitorja e PD- sė do tė jetė shumė e thellė.

Lexoni dhe kete

NDALIMI NGA POLICIA, REAGON EDUART NDOCAJ

Pasi u lirua nga komisariati i policisĆ« ku qĆ«ndroi i shoqĆ«ruar pĆ«r rreth 5 orĆ« …