Wednesday , 29 June 2022

ANTON KOKAJ TAKON BANORĖT E FSHATIT GRADEC

Kandidati i Partisė Demokratike pėr bashkinė Malėsi e Madhe Anton Kokaj ėshtė ndalur nė fshatin Gradec tė komunės Kastrat. Kryetari i seksionit Gradec Marshej  tha se banorėt duke votuar Anton Kokajn votojnė pėr familjet dhe mirėqėnien e tyre.

Nga fshati Gradec i komunės Kastrat kryetari i Partisė Demokratike per Malėsine e Madhe  Pjerin Spathari ka kėrkuar mbėshtetje maksimale pėr kandidatin Anton Kokaj dhe Partinė Demokratike.

Kryefamiljarėt e fshatit Gradec i kanė dhėnė mbėshtetje Anton Kokajt pėr njė fitore tė thellė mė 21 qershor.

Pėrpara kryefamiljarėve tė kėsaj zone kandidati Anton Kokaj u ka drejtuar njė thirrje tė gjithė banorėve tė Malėsisė qeė me 21 qershor tė votojnė kandidatin qė ka lindur, jeton e punon pėrditė nė kėtė vend, pasi i njeh mirė problemet e malėsorėve.

Ndėrsa kryefamiljarėt nuk kanė lėnė pa pėrmendur kushtet e vėshtira nė tė cilat po pėrballen gjatė dy viteve tė qeverisjes sė majtė.

Fshati Gradec ėshtė njė nga zonat mė prodhimtare tė duhanit dhe sherbelės, mirėpo gjatė dy viteve tė fundit produkti u ka mbetur stok si shkak i keqqeverisjes. Prandaj mė 21 qershor i kanė premtuar mbėshtetje maksimale Anton Kokės dhe Partisė Demokratike pėr njė fitore tė thellė si nė vitin 1992.

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PƋR PRESIDENT I RI I SHQIPƋRISƋ

Shefi i Shtabit tĆ« PĆ«rgjithshĆ«m tĆ« Forcave tĆ« Armatosura tĆ« ShqipĆ«risĆ«, gjeneralmajor Bajram Begaj, Ć«shtĆ« …